Drinks International 2021

Drinks International võttis kokku aasta 2020 top brändid!

Aasta algus on suurepärane võimalus vaadata tagasi aastale 2020 ja saada teada, millised olid klientide jookide tarbimise harjumused eelmisel aastal ning millised kaubamärgid olid esindatud maailma parimates baarides.

Tutvustame Sulle The Drinks International Annual Brands Report 2021.


See raport koostati infost, mis saadi, kui üle maailma parimate baaride omanikel, juhtidel ja baarmenitel paluti kirjutada ülesse oma top 3 enimmüüdud brändi (Best Selling Brands) igas kategoorias.

Lisaks paluti saata ka top 3 kategoorias Top Trending Brands ehk brändid, mis koguvad populaarsust ja mida kliendid küsivad baarist.

Kokku osales raporti koostamises 100 baari 33. riigist, mis asusid - Põhja-Ameerikas, Lõuna-Ameerikas, Aafrikas, Euroopas, Aasias ja Austraalias.

Baaride list, kes osalesid küsitluses, pandi kokku Drinks Internationali poolt ja võttes aluseks erinevad edetabelid nagu The World's 50 Best Bars (1-100), Tales of the Cocktail's Spirited Awards, Top 500 Bars, lisaks ka regionaalsed edetabelid nagu Asia's 50 Best Bars ja Saksamaa Mixology Awards jt.

Rummide kategoorias

oli meil väga heameel näha meie portfellis olevat Matusalem rummi, mis saavutas Best Selling Brands kategoorias 10. koha ja Top Trending kategoorias tubli 9. koha.

Matusalemi rajasid vennad Benjamin ja Eduardo Camp aastal 1872 Santiago de Cubas eesmärgiga alustada rummi valmistamisega. 1950ndatel oli tegemist ühe Kuuba tuntuima rummiga. Pärast 1959. aasta Kuuba revolutsiooni läks perele kuuluv Matusalem eksiili ning 2002. aastal tuli kaubamärk uuesti turule. Nüüd toodetakse rummi Dominikaani Vabariigis.

Ameerika viski kategoorias

oli meil heameel näha meie portfelli uustulnukaid Elijah Craig viskit ( Bestselling Brands koht 8) ja Rittenhouse viskit (Best Selling Brands koht 10 ja Top Trending Brands 6. koht).

 

 Rittenhouse Drinks International

Foto Drinks International

 

Maailma viskide kategoorias

oli meil rõõm näha auväärsel esikohal nii Bestselling Brands kui ka Top Trending Brands kategoorias Jaapanist pärit suurepärast Nikka viskit. 

Lisaks tegi väga hea töö ka Taivanist pärinev särav ning eksklusiivne viski tootja Kavalan, kes asetus Bestselling Brands ja ka Top Trending  kategoorias 3. kohale.

Nikka Drinks International

Foto Drinks International

Viinade kategoorias 

said meie valikus olevad Venemaa viinad Beluga ja Russian Standard kenasti hinnatud! 

Beluga asetus Best Selling kategoorias 7. kohale ja Top Trending Brands 6. kohale. Kaubamärk sai oma nime kaaviarit andva kala järgi ning see nimi tähendabki vene keeles „suurt tuura“. Beluga viina hakati esmalt tootma aastal 2002 Venemaal Mariinskis ning Euroopas on seda müüdud alles aastast 2009, ent juba on sellest saamas üks lemmikuid. Ent Mariinski viinatehas, kus Beluga viina valmistatakse asutati aastal 1900 ning see on üks puhtama keskkonnaga piirkondi Siberis. Väga tugevate Vene juurtega kaubamärk asub viinaturu luksuslikumas otsas ning tooteid seostatakse polo, jahtide ja eliit kunstinäitustega.

Beluga Drinks International

Foto Drinks International

Kokteilide bitterite kategoorias

võttis mõlema kategooria esikoha Angostura bitterid. Angostura salaretsepti töötas 1824. aastal välja Venezuelas asuva Simon Bolivari armee peaarst dr J.G.B. Siegert. Ta kasutas aromaatseid bittereid, et sõdurite isu ja seedimist parandada. 

Angostura Bitters Drinks International

Foto Drinks International

 

Ja loomulikult nagu igal aastal on aruandes ka

The World's Bestselling Classics

ehk enimmüüdud klassikalised kokteilid.

Top 3 on järgmine:

1. Old Fashioned - olles troonil juba 7 aastat! Klassik juba aastast 1806, mis koosneb suhkrust,viskist, bitterist ja veest!  Kerge retsepti leiad SIIT

2. Negroni - olles teisel kohal samuti juba 7 aastat. Kokteil, mille valmistamiseks vajad bitterit, magusat vermutit ja džinni

3. Daiquiri - kokteil, mis on tuntud juba 19. sajandist ja mis sisaldab rummi, laimi ja suhkurt.

Täielikku klassikaliste kokteilide tabelit näed siit.

 

Vaata  tervet The Drinks International Annual Brands Report 2021