Margarita kokteil

Kuidas valmistada Margarita kokteili?

22. veebruaril tähistatakse üle maailma rahvusvahelist Margarita päeva!

Soovimegi Sinuga jagada mõnda retsepti, mida kodus katsetada!

22. veebruaril tähistatakse rahvusvahelist Margarita kokteili päeva.

Selle puhul räägimegi veidi lähemalt sellest imelisest kokteilist.

Drinks Internationali poolt koostatud enimmüüdud klassikaliste kokteilide top 100 tabelis tõusis Margarita auväärsele 5. kohale.

Klassikaline Margarita kuulub  „Sour“ kokteilide perekonda ja koosneb kolmest koostisosast, milleks on tequila, Triple Sec apelsiniliköör ja laimimahl. Enamikel juhtudel kokteili šeigitakse ja serveeritakse soolaäärisega kas Margarita (võib ka coupette) või jääga täidetud old-fashioned klaasis. Samuti võib kokteili ka jääga blenderdada ja serveerida frozenina.

Margarita nimi tähendab hispaania keeles karikakart (inglise keeles daisy). Daisy on suurem kokteilide perekond, mis oli valmistatud tsitruste mahlast, suhkrust või liköörist ja kangest alkoholist.

Daisyd olid väga populaarsed 20. sajandi alguses.

Kellele kuulub Margarita kokteili väljamõtlemise au?

Selle üle vaieldakse, aga toome välja paar juttu, mis ringlevad.

Üks legendidest räägib, et kokteil loodi aastal 1938, kui Mehhiko restorani omanik Carlos (Danny) Herrera valmistas kokteili kaunile Ziegfeldi showgirl’ile Majorie Kingile. Väidetavalt oli tequila ainuke kange alkohol, mille vastu Majoriel polnud allergiat.

Teine legend räägib, et kokteili mõtles välja Dallasest pärit seltskonnadaam Margarita Sames, kes pakkus kokteili oma sõpradele Acapulcos aastal 1948. Tema sõber Tommy Hilton pani hiljem kokteili ka Hiltonite hotellide keti baaride menüüsse.

 

Jagame Sinuga Margaritade retsepte!

MARGARITA

5 cl Sierra Antiguo Plata

2cl Volare Triple Sec

2 cl Värske laimimahl

Kalla kõik koostisosad jääga täidetud šeikerisse ja šeigi kõvasti. Valmista ette Margarita klaasi soolaääris (kasta klaasiäär vee või laimimahla sisse ja siis soola sisse). Kurna kokteil klaasi. Kaunista laimisektoriga.

 

TOMMY’S  MARGARITA

5 cl Sierra Antiguo Plata

2 cl Agaavisiirup

2 cl Värske laimimahl

Kalla kõik koostisosad jääga täidetud šeikerisse ja šeigi kõvasti. Valmista ette old-fashioned klaasi soolaääris (kasta klaasiäär vee või laimimahla sisse ja siis soola sisse). Kurna kokteil jääga täidetud old-fashioned klaasi. Kaunista laimisektoriga.

Kokteili valmistas Julio Bermejo aastal 1987/88 San Franciscos.

Tommy's Margarita nimi tuli nende Mehhiko stiilis pererestorani järgi.

Tommy's Margarita Sierra Antiguo

 

MEZCAL MARGARITA

5 cl Mezcal Marca Negra

2 cl Volare Triple Sec

2 cl Värske laimimahl

0,5 cl Agaavisiirup

Näpuotsa täis soola

Kalla kõik koostisosad jääga täidetud šeikerisse, ka sool ja šeigi kõvasti.Kurna kokteil jääga täidetud old-fashioned klaasi. Kaunista laimisektoriga.

Hea variant proovida veidi suitsusemat Margaritat.

 

MINTY MARGARITA

5 cl Sierra Antiguo Plata

3 cl Värske laimimahl

2 cl Agaavisiirup

2-3 mündioksa

Näpuotsa täis soola

Kalla kõik koostisosad jääga täidetud šeikerisse, ka münt ja šeigi kõvasti. Kurna kokteil jääga täidetud old-fashioned klaasi. Raputa peale soola ja kaunista mündioksaga.